Kredyt bez tajemnic Wszystko o kredytach w jednym miejscu

Lokaty na 6 do 12 miesięcy.

sierpień 10

Kilka słów o Nest Banku.

Nest Bank jest bankiem jaki w Polsce zajmuje się obsługą klienta indywidualnego, a także mikro przedsiębiorstw. Na rynku istnieje od 2016 roku. Wcześniej działał on jako FM Bank PBP SA, do którego należały dwa banki handlowe. Był nim Bank SMART i BIZ Bank. Większa część udziałów banku należy do brytyjskiego funduszu private equity Ana Cap. Pod koniec roku 2016 bank osiągnął sumę bilansową około trzech miliardów złotych, przy jednoczesnym współczynniku wypłacalności na poziomie 30%. Klienci indywidualni banku mogą założyć konto osobiste lub oszczędnościowe, lokaty, czy też skorzystać z oferty kredytów gotówkowych. Mikro przedsiębiorstwa i przedstawiciele wolnych zawodów mogą skorzystać z ofert kont, lokat, a także wybrać produkty kredytowe. Obecnie bank posiada ponad 120 oddziałów na terenie całej Polski. Prezesem Zarządu jest obecnie Marek Kulczycki.

Read More

Rodzaje zabezpieczeń w umowach kredytowych

czerwiec 09

Stosowanie zabezpieczeń w umowach kredytowych to jedna z najważniejszych potrzeb. Kredytodawca chce bowiem zabezpieczyć własne interesy, a jednocześnie nie zwiększyć nadmiernie kosztów dla kredytobiorcy, bo wtedy cała współpraca jest właściwie mało opłacalna. W artykule poznasz główne rodzaje zabezpieczeń na rynku kredytowym i zobaczysz, jak właściwie kształtować podobne relacje w umowach.

Read More

Terminy określające oprocentowanie lokat bankowych

maj 16

Pojawiło się mnóstwo terminów, które idą w parze jeśli chodzi o lokatę bankową. Dobrze je sobie przyswoić zanim zdecydujemy się na założenie lokaty bankowej. Nieznajomość niektórych pojęć może okazać się źródłem wielu nieporozumień.

Oprocentowanie nominalne

Jeśli wspominamy o oprocentowaniu nominalnym także trzeba powiedzieć o tym rzeczywistym, ale wszystko po kolei. Krótko mówiąc oprocentowanie nominalne jest to pewna wartość, która pokazuje tylko i wyłącznie samo oprocentowanie kapitału kredytu. Jeśli posłużymy się przykładem to wiemy, że to ta wartość, która wzrosła po kapitalizacji odejmując naszą kwotę, która stanowiła jako wkład lokaty. Warto wspomnieć, że jego oprocentowanie nie może przekroczyć dopuszczalnej kwoty maksymalnej. Oprocentowanie nominalne zawsze jest podawane w skali roku. Nieważne na jaki okres zdecydowaliśmy się, aby zamrozić nasze oszczędności. Z takim oprocentowaniem często się spotykamy w ofertach handlowych czy też materiałach promocyjnych.

Read More
Vorige postjes