Kredyt bez tajemnic Wszystko o kredytach w jednym miejscu

Jakie sprawy należy wiedzieć o kredytach hipotecznych?

kwiecień 05

Nie wszyscy mogą mieć odpowiednia wiedzę na temat kredytów hipotecznych. Posiadanie własnego mieszkania należy zaliczać oczywiście do marzenie niemalże każdej osoby. W przypadku dachu nad głową to tak naprawdę jest to najbardziej podstawowa potrzeba dotycząca każdego człowieka. Odwlekanie decyzji o zakupie posiadłości nie warto wykonywać za każdym razem. Jako pomoc w tym przypadku może przyjść oczywiście kredyt hipoteczny.

Read More

Jak wyliczyć kwotę kredytu?

marzec 09

Kredyt w rachunku bieżącym z reguły udzielany jest na 12 miesięcy. Zazwyczaj jest przedłużany na kolejny rok, chociaż bank może wymagać, aby na koniec danego okresu kredytowania na rachunku występowało saldo dodatnie. Jego kwota w dużej mierze uzależniona jest od wysokości obrotów (wpływów) przeprowadzanych przez rachunek bieżący w danym banku. Odsetki od wykorzystanego kredytu z reguły płacone są co miesiąc. Jeśli firma korzystała już z kredytu w rachunku bieżącym, to może ocenić, czy kwota dotychczasowa była za duża i niepotrzebnie ponosiła koszty prowizji bankowej z tytułu udostępnienia środków (nazywanej w niektórych bankach prowizją za gotowość), czy wystarczająca, czy też (w związku ze wzrostem sprzedaży i wpływów na rachunek) kwotę tę powinno się zwiększyć.

Read More

Kredyty i kwestia kryzysów ekonomicznych

luty 02

Problem kredytów gotówkowych, a także większych zobowiązań długoterminowych występuje w nowoczesnej gospodarce światowej. Czy kredyt ma wpływ na występowanie cyklicznych kryzysów ekonomicznych i w jaki sposób powstają negatywne tendencje. W artykule poznasz wpływ kredytów krótko i długoterminowych na kształtowanie się kryzysów ekonomicznych w środowisku międzynarodowym.

Read More
Vorige postjes