Kredyt bez tajemnic Wszystko o kredytach w jednym miejscu

Jak wyliczyć kwotę kredytu?

marzec 09

Kredyt w rachunku bieżącym z reguły udzielany jest na 12 miesięcy. Zazwyczaj jest przedłużany na kolejny rok, chociaż bank może wymagać, aby na koniec danego okresu kredytowania na rachunku występowało saldo dodatnie. Jego kwota w dużej mierze uzależniona jest od wysokości obrotów (wpływów) przeprowadzanych przez rachunek bieżący w danym banku. Odsetki od wykorzystanego kredytu z reguły płacone są co miesiąc. Jeśli firma korzystała już z kredytu w rachunku bieżącym, to może ocenić, czy kwota dotychczasowa była za duża i niepotrzebnie ponosiła koszty prowizji bankowej z tytułu udostępnienia środków (nazywanej w niektórych bankach prowizją za gotowość), czy wystarczająca, czy też (w związku ze wzrostem sprzedaży i wpływów na rachunek) kwotę tę powinno się zwiększyć.

Read More

Kredyty i kwestia kryzysów ekonomicznych

luty 02

Problem kredytów gotówkowych, a także większych zobowiązań długoterminowych występuje w nowoczesnej gospodarce światowej. Czy kredyt ma wpływ na występowanie cyklicznych kryzysów ekonomicznych i w jaki sposób powstają negatywne tendencje. W artykule poznasz wpływ kredytów krótko i długoterminowych na kształtowanie się kryzysów ekonomicznych w środowisku międzynarodowym.

Read More

Wypłata gotówki z kredytu

październik 27

Po przyznaniu kredytu gotówkowego najbardziej interesuje nas oczywiście wypłacenie pieniędzy. Z reguły nie trwa to zbyt długo, ponieważ często zdarza się tak, że pieniądze są na naszym koncie jeszcze tego samego dnia, a jeżeli nie chcemy, aby były one przelewane na konto bankowe, odebrać możemy je sami w banku. Taka wypłata gotówki to jednak czysta formalność, dlatego też nie ma z tym większych problemów, większe są przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy, który nas interesuje, dlatego odwiedź PortalBankowy i sprawdź najlepsze oferty.

Read More
Vorige postjes