Kredyt bez tajemnic Wszystko o kredytach w jednym miejscu

Rodzaje zabezpieczeń w umowach kredytowych

czerwiec 09

Stosowanie zabezpieczeń w umowach kredytowych to jedna z najważniejszych potrzeb. Kredytodawca chce bowiem zabezpieczyć własne interesy, a jednocześnie nie zwiększyć nadmiernie kosztów dla kredytobiorcy, bo wtedy cała współpraca jest właściwie mało opłacalna. W artykule poznasz główne rodzaje zabezpieczeń na rynku kredytowym i zobaczysz, jak właściwie kształtować podobne relacje w umowach.

Read More

Terminy określające oprocentowanie lokat bankowych

maj 16

Pojawiło się mnóstwo terminów, które idą w parze jeśli chodzi o lokatę bankową. Dobrze je sobie przyswoić zanim zdecydujemy się na założenie lokaty bankowej. Nieznajomość niektórych pojęć może okazać się źródłem wielu nieporozumień.

Oprocentowanie nominalne

Jeśli wspominamy o oprocentowaniu nominalnym także trzeba powiedzieć o tym rzeczywistym, ale wszystko po kolei. Krótko mówiąc oprocentowanie nominalne jest to pewna wartość, która pokazuje tylko i wyłącznie samo oprocentowanie kapitału kredytu. Jeśli posłużymy się przykładem to wiemy, że to ta wartość, która wzrosła po kapitalizacji odejmując naszą kwotę, która stanowiła jako wkład lokaty. Warto wspomnieć, że jego oprocentowanie nie może przekroczyć dopuszczalnej kwoty maksymalnej. Oprocentowanie nominalne zawsze jest podawane w skali roku. Nieważne na jaki okres zdecydowaliśmy się, aby zamrozić nasze oszczędności. Z takim oprocentowaniem często się spotykamy w ofertach handlowych czy też materiałach promocyjnych.

Read More

Jakie sprawy należy wiedzieć o kredytach hipotecznych?

kwiecień 05

Nie wszyscy mogą mieć odpowiednia wiedzę na temat kredytów hipotecznych. Posiadanie własnego mieszkania należy zaliczać oczywiście do marzenie niemalże każdej osoby. W przypadku dachu nad głową to tak naprawdę jest to najbardziej podstawowa potrzeba dotycząca każdego człowieka. Odwlekanie decyzji o zakupie posiadłości nie warto wykonywać za każdym razem. Jako pomoc w tym przypadku może przyjść oczywiście kredyt hipoteczny.

Read More
Vorige postjes