Kredyt bez tajemnic Wszystko o kredytach w jednym miejscu

Terminy określające oprocentowanie lokat bankowych

maj 16

Pojawiło się mnóstwo terminów, które idą w parze jeśli chodzi o lokatę bankową. Dobrze je sobie przyswoić zanim zdecydujemy się na założenie lokaty bankowej. Nieznajomość niektórych pojęć może okazać się źródłem wielu nieporozumień.

Oprocentowanie nominalne

Jeśli wspominamy o oprocentowaniu nominalnym także trzeba powiedzieć o tym rzeczywistym, ale wszystko po kolei. Krótko mówiąc oprocentowanie nominalne jest to pewna wartość, która pokazuje tylko i wyłącznie samo oprocentowanie kapitału kredytu. Jeśli posłużymy się przykładem to wiemy, że to ta wartość, która wzrosła po kapitalizacji odejmując naszą kwotę, która stanowiła jako wkład lokaty. Warto wspomnieć, że jego oprocentowanie nie może przekroczyć dopuszczalnej kwoty maksymalnej. Oprocentowanie nominalne zawsze jest podawane w skali roku. Nieważne na jaki okres zdecydowaliśmy się, aby zamrozić nasze oszczędności. Z takim oprocentowaniem często się spotykamy w ofertach handlowych czy też materiałach promocyjnych.

Read More

Jakie sprawy należy wiedzieć o kredytach hipotecznych?

kwiecień 05

Nie wszyscy mogą mieć odpowiednia wiedzę na temat kredytów hipotecznych. Posiadanie własnego mieszkania należy zaliczać oczywiście do marzenie niemalże każdej osoby. W przypadku dachu nad głową to tak naprawdę jest to najbardziej podstawowa potrzeba dotycząca każdego człowieka. Odwlekanie decyzji o zakupie posiadłości nie warto wykonywać za każdym razem. Jako pomoc w tym przypadku może przyjść oczywiście kredyt hipoteczny.

Read More

Jak wyliczyć kwotę kredytu?

marzec 09

Kredyt w rachunku bieżącym z reguły udzielany jest na 12 miesięcy. Zazwyczaj jest przedłużany na kolejny rok, chociaż bank może wymagać, aby na koniec danego okresu kredytowania na rachunku występowało saldo dodatnie. Jego kwota w dużej mierze uzależniona jest od wysokości obrotów (wpływów) przeprowadzanych przez rachunek bieżący w danym banku. Odsetki od wykorzystanego kredytu z reguły płacone są co miesiąc. Jeśli firma korzystała już z kredytu w rachunku bieżącym, to może ocenić, czy kwota dotychczasowa była za duża i niepotrzebnie ponosiła koszty prowizji bankowej z tytułu udostępnienia środków (nazywanej w niektórych bankach prowizją za gotowość), czy wystarczająca, czy też (w związku ze wzrostem sprzedaży i wpływów na rachunek) kwotę tę powinno się zwiększyć.

Read More
Vorige postjes