luty 17

Wiedza o podstawowych instrumentach zadłużeniowych przydaje się współczesnym kredytobiorcom. Dlaczego? Przede wszystkim tanie zadłużenie zwiększa konkurencyjność twojego budżetu domowego i pozwala na dokonanie znacznie przyjemniejszych zakupów. Niestety wiele osób jeszcze nie rozumie, czym różni się typowa pożyczka gotówkowa od profesjonalnego, długoterminowego kredytu. W artykule poznasz podstawowe różnice i nauczysz się je wykorzystywać skutecznie na własną korzyść.

Analiza kredytu gotówkowego pod względem cech formalnych

Kredyt gotówkowy to bardziej formalnie mówiąc pożyczka krótkoterminowa. Kredyt gotówkowy otrzymasz od banków detalicznych, od osób fizycznych, od instytucji funkcjonujących w sektorze pozabankowym. Termin zwrotu pieniędzy w przypadku kredytu (pożyczki) gotówkowego nie zawsze jest ustalony, ale kształtuje się elastycznie zgodnie z uwarunkowaniami podpisanej umowy. Przy wypłacie kredytu gotówkowego otrzymujesz gotówkę do rozdysponowania na absolutnie dowolny cel, np. konsumpcyjny. Nie musisz się martwić o potwierdzanie wydatku. Warto również wiedzieć, że kredyty gotówkowe normuje Kodeks Cywilny, a nie normy występujące w standardowej bankowości. A zatem kredyty gotówkowe spotkasz, np. w internecie, na rynku pożyczek społecznościowych i wielu innych podmiotach gospodarczych. Z reguły wskazane zobowiązanie jest znacznie tańsze od standardowego, profesjonalnego kredytu. Większości kredytów gotówkowych udziela się na krótki okres, np. do kilkudziesięciu dni, ewentualnie na rok, kilka lat, chociaż tutaj trzeba naprawdę dobrze monitorować oferty. Zrozumienie niektórych narzędzi występujących w sektorze kredytowym znacznie ułatwia ich bieżące wykorzystanie i nie powoduje problemów formalnych.

Podstawowe narzędzie kredytowania potrzeb gospodarstw domowych w Polsce

Niestety informacje o kredycie gotówkowym nie są dobrze rozpowszechnione w zainteresowanych grupach docelowych. Społeczeństwu brakuje wiedzy o problemach nadmiernego zadłużenia. Kredyt gotówkowy to proste narzędzie zadłużeniowe, ale w niepowołanych rękach potrafi doprowadzić do bankructwa całej rodziny i utraty majątku trwałego. A zatem podstawowa wiedza o kredycie jest w stanie ochronić twoje interesy życiowe.