grudzień 17

Wiele osób wciąż pamięta czasy kiedy kredyty zaczęły wchodzić na rynek oraz to, dla kogo były one wówczas dostępne. Kliknij w mój link kredyt najtańszy w sieci, wejdź i sprawdź, ile mozesz zaoszczędzić. 

Dla kogo kiedyś były kredyty?

Obecnie sposób w jaki są przyznawane kredyty znacznie się zmienił. Kiedyś cały proces przede wszystkim trwał znacznie dłużej i przede wszystkim przed klientami stawiano bardzo wiele warunków, które musieli bezwzględnie spełnić.  Na pewno przede wszystkim należy wspomnieć o tym, iż kredyty dostępne były wyłącznie dla osób zatrudnionych i bardzo często musiały one zarabiać znacznie więcej niż najniższa krajowa. To znacznie ograniczało możliwości starania się o kredyt.  Ponadto wówczas nie korzystano z nowoczesnych technologii co powodowało iż klient sam musiał postarać się o niezbędne dokumenty co na pewno zajmowało bardzo wiele czasu. Poza tym rodziło konieczność jeżdżenia po wielu instytucjach. Osoby które starały się o kredyt zazwyczaj musiały także poprosić znajomych o podżyrowanie kredytu, inaczej nie było szans na jego uzyskanie. Podobnie jak mowa o kwotach kredytu, zazwyczaj uzależnione były one od tego, co bank klientom proponował, a nie od kwoty jakiej dana osoba potrzebowała.

Kto dzisiaj może dostać kredyt

Obecnie otrzymanie kredytu jest o wiele łatwiejsze. Przede wszystkim banki nie wymagają tak dużej ilości zaświadczeń i dokumentów, ponieważ wiele informacji, jak na przykład historię kredytową klienta w bazach takich jak BIK czy BIG mogą sprawdzić dosłownie od ręki online. W znacznym stopniu zmieniły się także kryteria banków w kwestii zabezpieczeń udzielanych kredytów. Dzisiaj znacznie częściej zamiast żyrantów banki wymagają jedynie podpisania weksla in blanco, stanowiącego zabezpieczenie kredytu. Taka sytuacja jest wynikiem przede wszystkim coraz większej konkurencji na rynku produktów bankowych. Dlatego banki rezygnują z wielu elementów stosowanych kiedyś przy przyznawaniu kredytów, aby przyciągnąć uwagę jak największej ilości osób. Tylko wtedy bowiem mają szansę na to, iż coraz więcej osób zwróci uwagę na ich ofertę.

Warunki kredytów - czy są atrakcyjne

Dzisiaj gdy decydujemy się na kredyt patrzymy przede wszystkim na oprocentowanie, jaki bank będzie nam za jego udzielenie naliczał. Jest to bardzo istotne, od niego bowiem zależą raty miesięczne, a ściślej mówiąc ich wysokość. Dlatego coraz więcej osób poszukuje ofert które mają najniższe oprocentowanie, aby mieć pewność, że nie będą płacili zbyt wysokich rat. Każdy bowiem ma zazwyczaj ograniczony budżet miesięczny i spłata kredytu nie powinna być dla niego zbyt wielkim obciążeniem.  Dlatego też nie dziwi fakt, że obecnie jeżeli ktoś wybiera kredyt, najpierw starannie zapoznaje się z ofertami wielu banków, aby mieć pewność, że wybrał najkorzystniejszą dla siebie. Jak ją znaleźć? Na pewno powinno się rozpoczynać od przejrzenia tego co oferuje własny bank, czyli taki, w którym mamy konto lub ewentualnie inne produkty, jak lokaty. Obecnie niemal wszystkie dla swoich klientów przygotowują niezwykle interesujące oferty, przede wszystkim jak mowa o oprocentowaniu kredytów czy też prowizji za ich udzielenie. Często można także znaleźć oferty kredytów okazyjnych na przykład na wakacje czy przed rozpoczęciem roku szkolnego. Te zazwyczaj przyznawane są w nieco niższych kwotach i na krótsze okresy czasu, jednakże fakt, iż są niezwykle łatwo dostępne i możliwe do uzyskania niemalże od ręki sprawia, że wiele osób się na nie decyduje.  Dzięki temu w ciągu nawet kilkunastu minut mogą opuścić bank z gotówką. Jednak należy dokładnie przeliczyć raty takich kredytów, bywa bowiem, iż są one przyznawane tylko na rok. Wtedy rata może być wyższa, niż w przypadku innego, otrzymanego poza promocją kredytu.