sierpień 10

Kilka słów o Nest Banku.

Nest Bank jest bankiem jaki w Polsce zajmuje się obsługą klienta indywidualnego, a także mikro przedsiębiorstw. Na rynku istnieje od 2016 roku. Wcześniej działał on jako FM Bank PBP SA, do którego należały dwa banki handlowe. Był nim Bank SMART i BIZ Bank. Większa część udziałów banku należy do brytyjskiego funduszu private equity Ana Cap. Pod koniec roku 2016 bank osiągnął sumę bilansową około trzech miliardów złotych, przy jednoczesnym współczynniku wypłacalności na poziomie 30%. Klienci indywidualni banku mogą założyć konto osobiste lub oszczędnościowe, lokaty, czy też skorzystać z oferty kredytów gotówkowych. Mikro przedsiębiorstwa i przedstawiciele wolnych zawodów mogą skorzystać z ofert kont, lokat, a także wybrać produkty kredytowe. Obecnie bank posiada ponad 120 oddziałów na terenie całej Polski. Prezesem Zarządu jest obecnie Marek Kulczycki.

Nest Lokata Witaj na 4%.

Lokaty półroczne cieszą się chyba największą popularnością. Termin trwania lokaty nie jest bardzo długi przez co można przewidzieć, czy pieniądze będą nam potrzebne przed zakończeniem lokaty. Ofert lokat sześciomiesięcznych jest bardzo dużo i naprawdę mamy w czym wybierać. Trzeba tylko przeanalizować kilka ofert w różnych bankach zanim wybierzemy lokatę, na którą chcemy wpłacić nasze oszczędności. Sprawdźmy kilka ofert lokat jakie obecnie możemy znaleźć na rynku. Jedno z większych oprocentowań proponuje nam Nest Bank w Lokacie Witaj. Jest ona oprocentowana na 4% i można wpłacić na nią kwoty od tysiąca złotych do dziesięciu tysięcy złotych. Bank kieruje tą ofertę do nowych klientów banku, którzy mają założone Nest Konto. Lokatę można otworzyć w przeciągu miesiąca od momentu założenia rachunku osobistego. Warto wiedzieć, że sam wniosek o konto można złożyć przez stronę Nest Banku.

Inne lokaty w Nest Banku.

W Nest Banku dostępna jest lokata nowe środki z oprocentowaniem 2,6%. Tutaj zakres kwot jakie można wpłacić na lokatę zaczyna się od tysiąca złotych, a kończy na dwóch milionach. Skorzystanie z oferty wymaga założenia konta. Bez niego oprocentowanie lokaty spadnie o 0,2%. Nest lokata z kontem to kolejna propozycja Nest Banku, ale tym razem jej oprocentowanie jest niższe i wynosi 1,7%. Tą lokatę można założyć na sześć lub dziewięć miesięcy. Zakres kwot wpłacanych na lokatę to przedział od tysiąca złotych do miliona. Oprocentowanie 1,7% skierowane jest jedynie do klientów banku, którzy posiadają w nim konto osobiste. Bez niego oprocentowanie będzie niższe i wyniesie 1,5%.