kwiecień 16

Z kredytu konsolidacyjnego korzysta coraz więcej osób. Kredyt ten jest skierowany przede wszystkim do tych którzy mają zaciągnięte już mniejsze kredyty i nie radzą sobie z ich sałatą, bądź też uciążliwe jest spłacanie kilku rat miesięcznie. Jak wiemy konsolidacja to nic innego jak połączenie wszystkich tych kredytów w jeden większy i dzięki temu miesięcznie spłacamy tylko jedna ratę. Niestety wbrew pozorom oraz wbrew temu co początkowo mówią nam banki konsolidacja nie jest wcale tańszym kredytem. Niższa jest tylko miesięczna rata. Niestety sumarycznie po wydłużeniu okresu spłaty zadłużenia, a w przypadku kredytu konsolidacyjnego ta kwestia jest akurat nieunikniona, zawsze oddamy bankowi więcej pieniędzy. Niestety tak dział polityk każdego banku i ta kwestia jest nieunikniona, a bank niestety nie jest instytucją charytatywną. Kwota jaką będziemy musieli spłacić po konsolidacji może być jeszcze większa od pierwotnej kwoty naszych kredytów jeżeli doradca finansowy zaproponuje nam tzw. Kredyt konsolidacyjny z bonusem. Jednym słowem bank spłaci za nas nasze dotychczasowe zadłużenie i do tego dorzuci jeszcze dodatkową kwotę na inny dowolny cel. Owszem taka oferta brzmi bardzo kusząco szczególnie kiedy takie dodatkowe pieniądze są nam potrzebne, jednak nie zapominajmy że to dodatkowe pieniądze do oddania i kolejne oprocentowanie, jednak jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż spłacanie wielu pożyczek o różnych opłatach https://www.kredytomania.eu.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Decydując się na konsolidację zwróćmy również uwagę na oprocentowanie. Jak się okazuje wcale nie musi być ono bardzo atrakcyjne. Banki mogą zaproponować nam nawet 18 – 20 %, a zatem powinniśmy się poważnie zastanowić przed podpisanie takiego kredytu. Oprocentowanie będzie uzależnione również od kredytów które konsolidujemy wszystko zależy czy był to kredyt gotówkowy czy też hipoteczny, następnie bank weźmie też pod uwagę okresy obowiązywania tych umów. Zawsze jednak będzie tak że oddamy bankowi więcej pieniędzy, dlatego też ostateczna decyzja zależy tylko od nas. Dla ułatwienia wart również skorzystać z kalkulatora konsolidacyjnego.

Komu opłaca się konsolidować kredyt?

Po kredyt konsolidacyjny rzadko zgłaszają się osoby które chcą lepiej panować nad swoimi zobowiązaniami. Zdecydowanie częściej po ten kredyt zwracają się osoby które ratują sytuację finansową osób zadłużonych. Konsolidację z pewnością można polecić osobę które są na skraju spirali zadłużenia. Jedna niższa rata miesięczna może okazać się motywacją do tego aby popracować nad swoi domowym budżetem. Konsolidacja może być też rozwiązaniem dla osób które maja problem z tym aby zapanować nad regularnym spłacaniem kilku rat miesięcznie. Jednak zadajmy sobie wcześniej pytanie czy warto jest zaciągać większy kredyt tylko po to aby było nam go łatwiej i wygodnej spłacać. Pamiętajmy o tym, że kredyt ten będzie dużo wyższy, a nasze zadłużenie wzrośnie i co więcej będziemy musieli spłacać go znacznie dłużej. Dlatego też warto dokładnie przeanalizować taką decyzję.