lipiec 09

Kredyt gotówkowy na Poczcie? A jednak jest to możliwe.

Szukając dobrego kredytu gotówkowego w czerwcu 2018 roku nie można przejść obojętnie obok oferty przygotowanej przez Bank Pocztowy. Kredyt gotówkowy tego banku zajął w czerwcowych rankingach piąte miejsce. Podstawowe parametry zobowiązania sprawdzimy na konkretnym przykładzie. Kredytobiorca chce wziąć w Banku Pocztowym kredyt gotówkowy na kwotę 10 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym cztery lata. Oprocentowanie dla takiej kwoty zobowiązania wynosi 8,00% w skali roku, a prowizja za jego udzielenie jest równa 8,99% pożyczonej kwoty. RRSO ma tutaj wartość13,30%.

W przypadku naszej kwoty kredytu każda rata miesięczna będzie po 266,08 złotych. Daje nam to łączną kwotę do spłaty w wysokości 12 772 złotych. Kredyt będzie nas kosztował łącznie 2 772 złote. Kwota maksymalna jaką możemy tutaj pożyczyć wynosi 200 tysięcy złotych. Decydując się na tak wysoki kredyt gotówkowy trzeba mieć pewność, że będziemy w stanie go na czas spłacić, dlatego też wysokość raty miesięcznej ma ogromne znaczenie. Tutaj zobowiązanie można rozłożyć nawet na okres 120 miesięcy. Jest to przydatne zwłaszcza, kiedy kwota kredytu jest naprawdę duża.

Kredyty w Banku Pocztowym cieszą się ostatnio sporą popularnością, szczególnie wśród rencistów i emerytów. Można go otrzymać bez ubezpieczenia i bez zgody współmałżonka. Starając się o przyznanie tego kredytu należy okazać w banku dwa rodzaje dokumentów. Pierwszym z nich jest dokument potwierdzający tożsamość kredytobiorcy, zaś drugim jest zaświadczenie z zakładu pracy o uzyskiwanych dochodach. Okres kredytowania jest na tyle długi, że każdy może tak dostosować spłatę kredytu, aby mieć pewność, że uda mu się go spłacić na czas. Kredytobiorca ma możliwość wyboru rodzaju rat kredytu. Może go spłacać w ratach równych co miesiąc. Kredytobiorcy mają możliwość skorzystania z ubezpieczenia zadłużenia, ale nie jest to konieczne, aby bank to zadłużenie im przyznał. Bank Pocztowy ma wiele oddziałów, gdyż można go otrzymać na Poczcie Polskiej. Daje to możliwość skorzystania z oferty w każdej miejscowości, gdzie jest Urząd Pocztowy nawet ten najmniejszy. Sieć Banku Pocztowego jest bardzo rozbudowana i cały czas się zwiększa.