listopad 15

Otrzymanie gotówki na realizację planów osobistych jest nadal najlepszą wizją z jaką radzi sobie bank. Coraz więcej osób sięgając po takie rozwiązania oczekuje, że dzisiejsze kredyty gotówkowe będą szybkie i łatwo dostępne. Te kredyty które wymagają wielu działań z poziomu kredytobiorcy są nieatrakcyjne. Czy to oznacza, że tak bardzo przywykliśmy do ofert, które swoją siłę napędową zapewniaj minimum formalności. Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w tym krótkim artykule, powstał on przy pomocy portalu www.kredytomania.EU.

Priorytety bankowe.

Oferty kredytów gotówkowych prześcigają się z w szybkości przekazywania gotówki klientom. Coraz bardziej usprawniana jest również weryfikacja klienta. Obecnie w zaledwie klina minut bank otrzymuje informacje pozwalające na uruchomienie zadłużenia. Zielone światło otrzymują ci kredytobiorcy, którzy posiadają pozytywna historię kredytową. Natomiast wnioski klientów z negatywny, wpisem w BIK musza obejść się smakiem. Szybkość połączona z bezpiecznym określeniem kto powinien otrzymać kredyt a kto nie jest obecnie czymś oczywistym. To również informacja, że kredyty wchodzą na wyższy poziom rynku. Dziś nie ma przeciętnych kredytobiorców tylko kredytowicze wypełni dostosowani do realiów rynku.

Dlaczego tak bardzo zależy nam na minimum formalności. Kiedyś uruchomienie kredytu gotówkowego zajmowało kilka dni. Obecnie wystarczy 15 minut i decyzja czy możemy cieszyć się gotówka jest nam przekazywana w kliku warrantach. Pozostaje jedynie pilnowanie by wszelkie opłaty związane z kredytami odbywały się w terminie by w przyszłości nie zamknąć sobie drogi do kolejnego finansowego wsparcia.

Jak przyspieszyć wnioskowanie o kredyt gotówkowy.

Czy pomimo tak szybkiego działania bankowych ofert i algorytmów skanujących nasz stan materialny jesteśmy w stanie przyspieszyć cały proces? Okazuje się, że jest kilka elementów które wcześniej odpowiednio zaplanowane mogą być czynnikiem zwrotnym w działaniu.

Każda inwestycja, w której istotną rolę odgrywają pieniądze wymaga zaplanowania. Jeżeli odpowiednio wcześniej zadbamy by nasze warunki pozwalały nam zaciągnąć zadłużenie przyspieszymy tym samym etap wnioskowania o kredyt gotówkowy. Tylko wtedy owe 15 minut będzie miało znaczenie. Natomiast jeżeli nie dbałam o historię kredytową nie przykładamy istotnej roli do terminu spłaty nawet krótkich chwilówek otrzymanie większej gotówki, czyli zaciągnięcie kredytu gotówkowego może nie być możliwe. Praktyką, którą stosują niektórzy jest zgłoszenie się do Biura Informacji Kredytowej o wydanie zaświadczenia o przebytych kredytach. Taki wyciąg może utwierdzić nas w przekonaniu, że kredyt gotówkowy w naszym przypadku przebiegnie szybko i sprawnie. Może być również źródłem informacji o ewentualnej spłacie niekiedy nawet drobnych kwot, które pozostają w formie odsetek. Trzeba mi się to na uwadze, jeżeli nie chcemy nagła sytuacja związana z wydatkami do cisnęła nas do muru braku gotówki.