Każdy kto decyduje się zaciągnąć kredyt gotówkowy musi o nim wiedzieć kilka istotnych faktów.

Przede wszystkim dobrze jest wiedzieć, jak starać się o kredyt gotówkowy, czyli gdzie się udać i jakie wymagania mają banki, jak chodzi o dokumentację, zabezpieczenie czy podobne rzeczy. To zaś bardzo często uzależnione jest nie tylko od banku do którego się zwracamy, ale także od tego ile chcemy kredytu czy też na jaki okres chcemy rozłożyć spłatę. Dlatego najlepiej uzyskać tego typu informacje bezpośrednio w banku którego oferta jest najlepiej dobrana. Zacząć należy na pewno przede wszystkim od określenia tego jaka kwota kredytu jest potrzebna. Bardzo często bowiem dzisiaj można znaleźć na rynku tak zwane oferty promocyjne, które mają znacznie lepsze warunki takie jak na przykład oprocentowanie czy też niższa lub zerowa prowizja. Zazwyczaj jednak oferty takich właśnie kredytów gotówkowych uwzględniają dość krótki maksymalny okres spłaty często jest to jedynie rok lub najwięcej 18 miesięcy. Tak samo jak mowa o tym ile można pożyczyć, zazwyczaj określona jest maksymalna wysokość limitu, często nie przekraczająca kwoty 10 lub maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych.

Dokumentt do kredytu?

Następnym krokiem jest to, aby dowiedzieć się jakie dokumenty należy przygotować, aby starać się o kredyt. Obecnie coraz więcej banków przy tego typu kwotach rezygnuje z wymagania od klienta zaświadczenia o zarobkach, gdyż na nie często trzeba dość długo czekać. Zamiast niego klienci składają oświadczenie o zarobkach. Wiele banków dla swoich klientów, którzy mają na konto regularne wpływy, oferuje możliwość uzyskania kredytu bez jakichkolwiek zaświadczeń czy oświadczeń, jedynie właśnie na podstawie wpływów na konto. Tutaj bardzo często także wysokość kredytu jaki klient może otrzymać uzależniona często jest właśnie od tego jakie wpływy miesięczne miał na konto w określonym okresie czasu, zazwyczaj pod uwagę bierze się ostatnie 6 miesięcy i to, czy są to wpływy regularne.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy na wakacje

Wybieranie idealnej oferty

Bez względu na to, gdzie decydujemy się starać o kredyt, każdy powinien przemyśleć dokładnie to, ile może najwięcej przeznaczyć na jego spłatę. Tylko wtedy bowiem można dobrać taką ofertę której spłata potem nie sprawi kłopotu. Rata miesięczna bowiem nie powinna być zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Jeżeli kredyty promocyjne nie spełniają oczekiwań klienta, powinien sprawdzić inne oferty które także pod tym względem będą spełniały jego oczekiwania. Na pewno bowiem najlepiej jest wybrać taki kredyt którego spłata nie będzie najmniejszym kłopotem nawet jeżeli trzeba będzie zapłacić bankowi nieco więcej z tytułu odsetek, zazwyczaj bowiem dłuższy okres kredytowania to nieco wyższe odsetki.