Nie jest wcale łatwo znaleźć kredyt gotówkowy, który będzie tani i dodatkowo będzie go można łatwo otrzymać. Banki mają w swoich ofertach wiele propozycji kredytów i nie łatwo wybrać ten, który jest najlepszy jeżeli nie zna się na tym nic. Najlepszym rozwiązaniem są rankingi internetowe, na podstawie których można sprawdzić, która oferta w danym czasie jest najlepsza. Sprawdźmy dwie z takich ofert.

Wypożyczka w Eurobanku.

Pożyczka gotówkowa znana jako „wypożyczka” w Eurobanku to rodzaj kredytu gotówkowego z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 8,5% w skali roku i prowizją dla banku w wysokości 14,52%. W ofercie tej minimalna kwota pożyczki to 500 złotych, zaś maksymalna 120 000 złotych. Okres kredytowania wynosi tutaj od 3 do 108 miesięcy. Nie ma konieczności zakładania rachunku, aby oferta była dla nas dostępna. Kredytobiorca chcąc skorzystać z oferty musi przedstawić w banku oświadczenie o zarobkach. Klienci mogą spłacić kredyt przed czasem. Dla naszego zobowiązania na kwotę 30 000 złotych z okresem spłaty 48 miesięcy RRSO będzie mieć wartość 16,97%. Raty miesięczne będą po 847 złotych każda co daje nam całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 40 648 złotych. Kredyt będzie nas kosztował 10 648 złotych. Ta oferta jest nieco droższa od oferty mBanku. Sprawdźmy teraz drugą z propozycji.

Pożyczka ekspresowa na dowolny cel w Banku Pekao.

Pożyczka ekspresowa na dowolny cel w Banku Pekao jest zobowiązaniem oprocentowanym na 8,99% w skali roku. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszta związane z prowizją w wysokości 7,99% kwoty pożyczki. Możemy pożyczyć tutaj od 1 000 złotych do maksymalnie 200 000 złotych. Tutaj zakres kwot jakie udostępnia bank jest najwyższy z trzech prezentowanych ofert. Okres spłaty kredytu gotówkowego wynosi maksymalnie 96 miesięcy. Założenie w banku rachunku osobistego nie jest konieczne, aby można było wziąć kredyt. Możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu. Klienci mają możliwość negocjowania wysokości oprocentowania kredytu o jaki się starają. Przy założeniu, że bierzemy kredyt gotówkowy na kwotę 30 000 z okresem kredytowania wynoszącym 48 miesięcy, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania będzie równa 13,90%. Raty miesięczne będą po 806 złotych. Daje nam to całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 38 691 złotych. Ten kredyt będzie nas kosztował 8 691 złotych i jest to oferta tańsza z dwóch jakie zostały tutaj zaprezentowane. Porównując ją z poprzednią różnica w kosztach związanych z kredytem jest naprawdę bardzo duża i zauważalna gołym okiem nawet dla kogoś, kto nie zna się na rynku kredytowym.

Zobacz także:  Korzystne lokaty internetowe – oszczędzaj i zarabiaj