W tym artykule podane zostaną podstawowe informacje dotyczące pożyczek osobistych, które pomogą Ci w wyborze najlepszej z nich.

Jakie można wyróżnić pożyczki osobiste?

Pożyczki osobiste są dość prostymi produktami finansowymi. Pożyczkobiorcą jest pożyczka określona, zwykle w konkretnej instytucji finansowej, a następnie przy spłacie dług z odsetkami w równych płatnościach w uzgodnionym terminie. Pożyczki osobiste oferują ogólne zalety tańszego i przeciętnego rozwiązania aniżeli najbliższa alternatywa (karty kredytowe), a także nadania dyscypliny harmonogramu spłat.

Wiele pożyczek osobistych pozwala kredytobiorcy na dodatkowe spłaty. Każdy grosz spłacony powyżej wymaganej spłaty skraca żywotność pożyczki, a także całkowity koszt. Istnieją dwa różne rodzaje pożyczek osobistych, które można wykupić. Mogą być zabezpieczone lub niezabezpieczone.

Niezabezpieczone i zabezpieczone kredyty osobiste

Zabezpieczone pożyczki osobiste wykorzystują aktywa do zabezpieczenia pożyczki, na przykład samochodu. Aktywa te są następnie wykorzystywane jako zabezpieczenie przed długiem. Pożyczone pieniądze można ogólnie wykorzystać do jakichkolwiek celów prawnych, takich jak konsolidacja zadłużenia, remonty domów, opłaty szkolne, płacenie za wakacje lub zakup samochodu – choć najpierw należy sprawdzić pożyczkodawcę! Jeśli nie możesz spłacić kredytu, pożyczkodawca może sprzedać przedmiot zabezpieczenia.

Niezabezpieczone pożyczki osobiste są tak nazywane, ponieważ pożyczkodawca nie wymaga zabezpieczenia długu. Pożyczka nadal wiąże się z Twoimi zdolnościami zwrotu, a jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, pożyczkodawca może zabrać cię do sądu. Oprocentowanie pożyczek niezabezpieczonych jest przeciętnie wyższe niż zabezpieczone kredyty osobiste, które odzwierciedlają wyższe ryzyko utraty pieniędzy dla pożyczkodawcy.

Podczas ubiegania się o pożyczkę osobistą, czy to zabezpieczone lub niezabezpieczone, należy zawsze sprawdzić następujące informacje związane z pożyczkodawcą.

Zobacz także:  Co należy wiedzieć o kredytach?

Wskazówki i pożyczki osobiste

Nie ma wątpliwości, że jest też wiele innych pytań, o które chcesz zapytać potencjalnego pożyczkodawcy, ale oto niektóre z tych od których warto zacząć.

Jaka jest stopa procentowa odsetek od pożyczek?

Zwykle stopy procentowe dla osób prywatnych wynoszą od 6,28% do 22,99% w przypadku niezabezpieczonej pożyczki osobistej, a najniższe od 4,53% do 19,49% w przypadku pożyczki zabezpieczonej osobiście.

.

W jaki sposób mogę zakwalifikować się do niższej stopy pożyczek osobistych?

Oprocentowana opłata zależy od częściowej oceny zdolności kredytowej. Jeśli wynik oceny kredytowej jest zbyt niski, może się okazać, że pożyczkodawca odrzuca wniosek o pożyczkę. Aby temu zapobiec, należy uzyskać kopię pliku kredytowego i sprawdzić, czy nie ma tam nieprzyjemnych niespodzianek. Możesz zamówić bezpłatną kopię swojej oceny kredytowej z wielu źródeł.

Czy są jakieś aplikacje lub bieżące opłaty za ten osobisty kredyt? Wiele prywatnych pożyczek ma zarówno opłatę aplikacyjną, jak i stałą opłatę.